De koppeling tussen verlichting, veiligheid en smart building centraal
Wie van 8 t/m 13 maart Light + Building 2026 bezocht, kon er niet omheen. De GEWISS Group zet vol in op de combinatie van verlichting, veiligheid en gebouwtechnologie. Met drie verschillend stands toonde de groep hoe de merken GEWISS, Performance iN Lighting, Beghelli, TVILIGHT en Thinknx elkaar aanvullen in projecten voor utiliteit, industrie en openbare ruimte. “We willen de markt laten ervaren dat we niet alleen producten leveren, maar complete oplossingen kunnen ondersteunen”, zegt Saad Jabri, marketingmanager bij Performance iN Lighting | Powered by GEWISS.

De gezamenlijke presentatie onderstreepte de koers die de groep in Europa nadrukkelijker kiest: installatietechniek, energiemanagement, smart building en professionele verlichting worden niet langer als afzonderlijke disciplines gepositioneerd, maar als onderdelen van één totaaloplossing. Voor installateurs, adviseurs en architecten betekent dat in de praktijk een breder aanbod, met meer samenhang tussen ontwerp, uitvoering en beheer.
De beursdeelname kreeg vorm via drie afzonderlijke stands, elk met een eigen focus. In hal 12 presenteerde GEWISS het kernportfolio voor elektrische installaties, beveiliging, energiebeheer, automatisering en e-mobility. Daarbij lag de nadruk op oplossingen voor betrouwbare infrastructuren in woningen, utiliteit en industriële omgevingen, aangevuld met laadoplossingen voor elektrische mobiliteit.
In hal 11.1 liet Thinknx zien hoe gebouwbeheer en automatisering kunnen worden geïntegreerd binnen één platform. De oplossingen richten zich op het centraal beheren van gebouwfuncties en technische installaties, met aandacht voor integratie en monitoring. Daarmee positioneert de groep smart building nadrukkelijk als verbindende laag tussen installatietechniek en het dagelijks gebruik van gebouwen.

De derde stand, in hal 3.1, was volledig gericht op verlichting. Hier kwamen de merken Performance iN Lighting, Beghelli en TVILIGHT samen. De gezamenlijke presentatie liet zien hoe verlichting binnen het bredere aanbod van de groep een strategische rol speelt. Beghelli bracht expertise in noodverlichting en veiligheid, terwijl TVILIGHT zich richt op slimme systemen voor buitenverlichting en monitoring in de openbare ruimte. “We hebben de bezoekers laten zien hoe deze disciplines elkaar versterken”, aldus Jabri. “Verlichting staat namelijk niet op zichzelf, maar hangt direct samen met veiligheid, beheer en energie-efficiëntie.”
De gezamenlijke verlichtingsstand was opgezet als een belevingsroute. Bezoekers liepen door verschillende ruimtes, waaronder een kantooromgeving, sportruimte, industriële setting en een Japanse tuin. In elke ruimte stond een andere toepassing centraal, gekoppeld aan thema’s als visueel comfort, human centric lighting, energie-efficiëntie en betrouwbaarheid.
Volgens Jabri was de opzet bewust praktijkgericht. “We wilden laten zien wat verlichting doet in een ruimte. Door die toepassingen fysiek te ervaren, wordt duidelijker hoe licht bijdraagt aan comfort, veiligheid en oriëntatie.”

Naast verlichting en smart building werkt GEWISS ook aan oplossingen die installateurs in de praktijk tijd kunnen besparen. Een voorbeeld daarvan is de samenwerking rond groepenkasten, waarvoor het bedrijf een partnerschap is aangegaan met producent F-tronic. GEWISS levert verschillende configuraties kompleet bedrade kastjes die door de installateur snel uit te breiden zijn. “Voor installateurs zit de winst vooral in tijd”, zegt Jabri. “Wij kunnen groepenkasten ook custom-made configureren, waardoor er op locatie minder werk nodig is. Er zijn 41 standaard versies beschikbaar, maar we kunnen ook projectmatig maatwerk leveren.”
Deze aanpak sluit aan op de behoefte aan efficiëntere uitvoering in de bouw- en installatiesector, waar strakkere planningen en beperkte capaciteit steeds vaker bepalend zijn. Door voorbereiding en assemblage deels te verschuiven naar de leverancier, verloopt het installatiewerk op locatie sneller en voorspelbaarder.
GEWISS Nederland opereert inmiddels als één organisatie waarin meerdere merken uit de groep zijn samengebracht. Daarmee positioneert de organisatie zich nadrukkelijker als partner voor projecten waarin installatietechniek, verlichting en gebouwbeheer samenkomen, met één aanspreekpunt en een breder portfolio.