Dit jaar wil RIGO Verffabriek tijdens vakbeurs InCoDa laten zien dat het bedrijf verder kijkt dan alleen hoogwaardige verfproducten. “InCoDa is van oorsprong een vloerenbeurs, maar wordt steeds breder van opzet. Wij willen daarom laten zien welke mogelijkheden wij bieden voor vloeren, maar ook voor meubelen, kozijnen en outdoor toepassingen”, vertelt Thomas Viellevoije, salesmanager bij RIGO Verffabriek.
“Ook onze collega’s van Ciranova zijn aanwezig en zichtbaar. Zij hebben een enorme expertise als het gaat om kleur. Alle kleuren van de regenboog zijn mogelijk, met een lakafwerking. Doordat wij nu onderdeel uitmaken van de Blanchon groep, staan RIGO Verffabriek en Ciranova naast elkaar. Zo kunnen we een nog breder assortiment aanbieden.”
Een opvallende ontwikkeling binnen RIGO Verffabriek is de toegenomen samenwerking tussen de verf- en vloerenspecialisten. “Voorheen spraken onze verf- en vloerafdelingen niet echt met elkaar, maar nu leren ze veel van elkaar”, zegt Viellevoije. “De verfman gaat bij de vloerafdeling kijken met welke producten hij kan werken, en andersom. Deze kruisbestuiving heeft geleid tot nieuwe inzichten en producten.” Een voorbeeld hiervan was een grenen vloer, waarvoor RIGO Verffabriek een nieuwe kleur ontwikkelde die vrijwel onzichtbaar is. “Voorheen werd deze houtsoort een stuk donkerder bij de toepassing van onze olie, die bedoeld is voor eiken. Met de nieuwe olie blijft de natuurlijke kleur van grenen behouden. Dit product is ook erg geschikt voor toepassing op grenen meubels en kozijnen.”
Deze samenwerking past volgens Viellevoije bij ontwikkelingen in de markt. “Ooit begon ik als accountmanager vloer, maar in de ontwikkeling naar salesmanager heb ik ook veel geleerd over verf. Het is goed om bij beide kanten over de muur te kijken, bij een project gaat het immers meestal ook om meerdere onderdelen. Dan is schilderwerk nodig, maar moet de vloer ook gedaan worden. Wij kunnen nu de verf leveren, terwijl Ciranova producten voor de vloer aanbiedt die wij niet hebben.”
Op InCoDa laat RIGO Verffabriek de STEP 2k Glans zien. Deze unieke parketlak, met een potlife van 72 uur en een isocyanaatvrije verharder, wordt toegevoegd aan het STEP-programma. Daarnaast is ook het nieuwe buitenprogramma van Ciranova in Gorinchem te zien. “Dit is een belangrijke productgroep, omdat de uitstraling van binnen steeds vaker wordt doorgetrokken naar buiten”, zegt Viellevoije. Het Ciranova Exterior pakket bevat olie en vernis voor houten gevels, met verschillende kleuren en dekkingen. Een ander belangrijk product is de Maintenance Cleaner. Dit is een onderhoudsproduct voor alle soorten buitenhout en composiet, dat gebruikt kan worden zonder te schuren. “Dit maakt het onderhoud van buitenhout veel eenvoudiger.”
De samenwerking met Ciranova en de bredere oriëntatie op verschillende toepassingen is volgens Viellevoije een strategische keuze. “Architecten hebben vaak een duidelijke visie, en wij spelen daarop in door zowel verf- als vloeroplossingen te bieden. Soms moet je tweeledig zijn. Een schilder is geen parketteur, en andersom, maar wij hebben voor elke uitdaging een oplossing.”
Met deze vernieuwde aanpak en strategische keuzes kijkt RIGO Verffabriek ernaar uit om tijdens InCoDa 2024 nieuwe contacten te leggen en bestaande relaties verder uit te bouwen, en te ontdekken welke producten en innovaties de meeste indruk maken op de markt.
Neem dan rechtstreeks contact op met RIGO Verffabriek.